Derneğimiz Hakkında

Derneğimiz Sakarya Hendek'te görme engellilere yardım amacı ile kurulmuştur. Derneğimiz yerel değildir. Kademeli olarak tüm Türkiye'de hizmet verecektir. Kuruluşunda birçok sosyal düşünceli engelli ve gönüllü arkadaşlarımızın desteği olmuştur.Derneğimiz, engellilerimiz ile ilgili gönüllü bir kadro ile çeşitli proje çalışmaları da yapmaktadır. Projelerimizin temelini engelli bireyin kendisinin ve ailesinin eğitim sorunlarına çözüm bulmak, engelli ve ailesini sosyal yaşama adapte edebilmek, engelliyi hapis hayatından kurtarabilmek, duvarlar arasında nefes almak yerine hayatın içinde her ortama girebilmesini, sokaklarda özgürce ve güven içinde gezebilmesini sağlamak, engellinin içinde olmak zorunda bırakıldığı kabuğun kırabilmesine yardımcı olmak, engellilerin hayatın her alanında yer alabileceğini ispatlamak ve sıkıntılarına çözüm aramak oluşturmaktadır.

Derneğimizin amacı engellilerin toplanabileceği fikir alışverişi yapabileceği, sosyal etkinlikler düzenleyerek hak ve sorunlarına çözüm arayabileceği, üretim ve çalışma hakkını kazanmasını, sadece tüketici değil aynı zamanda üretime katkı sağlamak için çalışmasını, sosyal hayata adaptasyonunu sağlamak ve yardımlarla ( burs, baston, eğitim araç, gereç, giyim vb.) aracı olabilmek amacıyla bir sivil toplum örgütü görevini yerine getirmektir.

Aslında hayat bizleri seçerek engelli yapmıyor, yarın kimse engelli olup olamayacağını veya evladının, akrabasının, bir yakının engelli olup olmayacağını bilemez. Bu nedenledir ki engelliye yapılan herhangi bir hizmet kendine yarınına geleceğine de katkı sağlayacaktır.

Dernek Yetki Belgesi